Kriminalisté dopadli zloděje nářadí z dodávky
Kriminalisté dopadli zloděje nářadí z dodávky
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - Kriminalisté zjistili, kdo na začátku srpna ve Valašském Meziříčí vykradl zaparkovanou dodávku. Muž si minulý týden převzal sdělení podezření pro trestné činy krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní.
   Druhou srpnovou noc využil zloděj ke vloupání do dodávky Peugeot. Ta byla zaparkovaná u ubytovacího zařízení ve Valašském Meziříčí. Terčem zloděje se stalo uložené elektrické nářadí. Z dodávky po vloupání do nákladového prostoru zmizela úhlová bruska, aku vrtačka, okružní pila a vrtací kladivo. Vše v hodnotě téměř osmnáct tisíc korun ke škodě firmy z Brna.
   Do případu se kromě uniformovaných policistů vložili i kriminalisté zaměření na krádeže související s vozidly. Ti přes měsíc zjišťovali informace, které je nakonec dovedly k čtyřiačtyřicetiletému muži z Ostravy. Uplynulý týden tento muž stanul před policejním komisařem. Ten mu sdělil podezření z trestného činu krádež. Jelikož muž v době krádeže řídil auto a má platný zákaz řízení motorových vozidel, přibylo ještě podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
   Muž se k činu přiznal. Do Valašského Meziříčí jel náhodou. Odcizené zboží prodal asi za čtvrtinu ceny. Za trestný čin krádež lze podle trestního zákoníku uložit trest dvouletého vězení.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín