Podomním prodejcům hrozí pokuta 100 tisíc korun!
Podomním prodejcům hrozí pokuta 100 tisíc korun!
Podomní prodejci zákazů příliš nedbají. foto: Ilustrační foto

Valašsko - A nedají si pokoj a nedají. Řeč je o podomních prodejcích, kteří otravují se svými nabídkami občany v jejich domácím prostředí. Čtveřici prodejců nabízející změnu dodavatele energií hrozí teď flastr až sto tisíc korun.
   Ačkoliv je podomní prodej ve většině měst a obcí na Valašsku zakázán nařízeními či obecně závaznými vyhláškami, policisté se na Valašsku s podobnými praktikami stále setkávají. Ve středu 11. března byli ve Valašském Meziříčí přistiženi hned čtyři mladí prodejci, rozdělení do dvou dvojic. „Jednalo se o dva muže ve věku dvacet a jednadvacet let a dvě devatenáctileté ženy. Všichni čtyři nyní mohou čekat na projednání u správního orgánu, kdy jim hrozí až stotisícová pokuta,“ uvedl mluvčí policie Vladislav Malcharczik.
   Nejedná se přitom o ojedinělý případ, i když se už nenabízejí hrnce nebo pokrývky. Nyní frčí změny dodavatelů. Letos přistihla policie v různých městech i obcích na Valašsku čtrnáct těchto případů nabídek změn. „Ve třinácti se jednalo o změnu dodavatele energií, v jednom potom o změnu mobilního operátora,“ dodal mluvčí.
ECHO Valašska