Několik opilých řidičů během jediného víkendu
Několik opilých řidičů během jediného víkendu
Ilustrační foto

Valašsko – Policisté na Valašsku v průběhu uplynulých dní kontrolovali i několik řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. A někteří z nich jsou v této souvislosti podezřelí ze spáchání trestného činu.

V pátek v pravé poledne byli policisté vysláni k dopravní nehodě, která se stala v Rožnově pod Radhoštěm. Zde pětatřicetiletá žena za volantem osobního automobilu při couvání z parkovacího místa narazila do jiného zaparkovaného vozidla. Přivolaná hlídka při dechové zkoušce zjistila, že je žena pod vlivem alkoholu, neboť nadýchala 2,15 promile alkoholu.

V sobotu po sedmnácté hodině si ve Valašském Meziříčí všimnul policista v civilu podezřele jedoucího osobního automobilu. Policista vozidlo následoval a na situaci ihned upozornil své uniformované kolegy. Po zastavení vozidla a následné kontrole se podezření potvrdilo, neboť kontrolovaný pětašedesátiletý řidič nadýchal 1,56 promile alkoholu.

O několik hodin později kontrolovala policejní hlídka ve Vsetíně řidiče osobního automobilu, kterého následně vyzvala k provedení dechové zkoušky. A také v tomto případě byl test pozitivní. Sedmadvacetiletý řidič nadýchal 1,94 promile alkoholu.

Čtvrt hodiny před sobotní půlnocí přijali policisté oznámení o havárii osobního automobilu, ke které došlo v katastru obce Zašová. Čtyřicetiletý řidič jedoucí ve směru k Valašskému Meziříčí vyjel mimo vozovku a skončil se svým vozem až v příkopu. Svůj díl viny na této situaci měl bezesporu i alkohol, neboť řidič krátce po nehodě nadýchal 1,68 promile alkoholu.

V neděli dopoledne kontrolovali policisté v obci Liptál u Vsetína osobní automobil, jehož osmatřicetiletý řidič také řídil pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška u něj skončila pozitivním výsledkem 1,78 promile alkoholu.

Všichni uvedení řidiči jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim v krajním případě hrozí i trest odnětí svobody.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín