Recidivista si objednal zboží, platit se mu ale nechtělo
Recidivista si objednal zboží, platit se mu ale nechtělo
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému osmadvacetiletému recidivistovi z obce na Zlínsku, protože se v květnu a červenci loňského roku vloupal do několika úložných boxů zásilkové služby a odcizil z nich různé zboží. Za krádež a poškození cizí věci mu tak hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Muž si prostřednictvím zásilkové služby objednal na dobírku oblečení a boty na motocykl, desítky erotických pomůcek a náhradní díly na osobní vozidlo. Jako příjemce jednotlivých zásilek uvedl svoje známé a jako kontakt uvedl svoje telefonní číslo. Jakmile zásilky dorazily do příslušných úložných boxů v obcích na Zlínsku, několik jich vypáčil, a zásilky si vyzvedl bez zaplacení. Škoda, kterou způsobil odcizením objednaného zboží, činí 37 tisíc korun, škoda, kterou způsobil poškozením jednotlivých schránek, je vyčíslena na 51 tisíc korun.

Recidivista, který má v rejstříku trestů čtyři záznamy zejména za řízení vozidla pod vlivem návykové látky, svou vinu popřel.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín