Řídili i přes zákaz. Navíc se odmítli podrobit testu na drogy
Řídili i přes zákaz. Navíc se odmítli podrobit testu na drogy
Ilustrační foto

Rožnov – Policejní hlídky v uplynulých dnech při silničních kontrolách odhalily nejen přestupce, ale i osoby, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu.

V pátek před polednem zastavili policisté v Rožnově pod Radhoštěm osobní automobil, který řídil jednatřicetiletý řidič. Toho při kontrole vyzvali k dechové zkoušce na alkohol. Výsledek testu byl negativní a policisté muže následně vyzvali i k provedení testu na drogy. Ten však řidič na místě odmítnul. Policisté zároveň zjistili, že muž usedl za volant i přes fakt, že mu v minulosti bylo z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti odňato řidičské oprávnění k řízení motorových vozidel.

Zhruba o dvanáct hodin později zastavili policisté v Rožnově pod Radhoštěm další osobní automobil, který řídila šestadvacetiletá řidička. Taktéž ona prošla dechovou zkouškou na alkohol s negativním výsledkem a také ona následně odmítla test na přítomnost jiné návykové látky. Podobnost obou případů dokresluje i výsledek lustrace, neboť při ní policisté zjistili, že i žena řídila s uloženým zákazem.
V obou případech jsou muž i žena podezřelí ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín