Nehoda v Lužné: Těžce zraněného řidiče transportoval vrtulník
Nehoda v Lužné: Těžce zraněného řidiče transportoval vrtulník
foto: Policie ČR Vsetín

Lužná - Ve středu odpoledne se u obce Lužná střetla čelně dvě osobní vozidla. Jeden řidič utrpěl těžké zranění, druhý zranění lehké. Škoda na vozidlech činí sto padesát tisíc korun. Silnice byla na několik hodin uzavřena.
   S komplikacemi se setkali včera odpoledne řidiči jedoucí po silnici I/57 od Valašské Polanky k Lidečku. Krátce po jedné odpoledne došlo u obce Lužná k vážné dopravní nehodě. Od Lužné k Lidečku jela dodávka Ford, která táhla vozidlo Volkswagen. V táhlé pravotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin ale šestapadesátiletý řidič taženého vyjel z vozidlem do protisměrného pruhu. V tom okamžiku jel z opačného směru s vozidlem Škoda čtyřiapadesátiletý řidič. Došlo k čelnímu střetu těchto vozidel.
   Při střetu utrpěl řidič Volkswagenu těžké zranění, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice. Řidič ze Škody utrpěl lehké zranění a byl do nemocnice převezen. Řidič dodávky ani nikdo jiný zraněn nebyl. Škoda na vozidlech činí v souhrnu sto padesát tisíc korun.
   Silnice byla po dobu vyšetřování uzavřena. K částečnému zprovoznění došlo před čtvrtou hodinou odpoledne. Provoz byl zcela obnoven před půl pátou podvečer.
Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti této dopravní nehody.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín