Dívku ve Valašském Meziříčí srazil na přechodu kamion
Dívku ve Valašském Meziříčí srazil na přechodu kamion
Vrtulník sedící na loučce před prodejnou Diamant. K místu nehody se seběhlo velké množství zvědavců. foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí - Kriminalisté a dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti dopravní nehody, ke které došlo uplynulý pátek 29. listopadu ve Valašském Meziříčí. Kamion tady na kruhovém objezdu v centru města srazil třináctiletou dívku.
   Ke střetu došlo okolo půl druhé odpoledne na hlavním průtahu Valašským Meziříčím poblíž bývalého hotelu Panáček. „Třiapadesátiletý řidič nákladní soupravy projel kruhovým objezdem ve směru od nemocnice dále směr Hranice na Moravě. Při výjezdu z kruhového objezdu zastavil u přechodu pro chodce. Po té se opětovně rozjel. Bylo to ve chvíli, kde z jeho pravé strany vstoupila na přechod třináctiletá dívka,“ uvedl tiskový mluvčí policie Vsetín Vladislav Malcharczik.
   Po nárazu děvče utrpělo těžké zranění. Jako první dorazili na místo záchranáři z valašskomeziříčské nemocnice a poskytli dívce první pomoc. Vzhledem k závažnosti poranění ale zárověň přivolali vrtuloník, který zraněnou přepravil do nemocnice.
   Policisté u řidiče kamionu provedli dechovou zkoušku, která ovlivnění alkoholem vyloučila. K obnovení provozu na komunikaci došlo po čtvrté hodině odpoledne. Doprava ve městě mezitím téměř zkolabovala, což mimochodem opět ukázalo na její zranitelnost a nezbytnou potřebu chybějícího obchvatu.
   „V letošních prvních deseti měsících se v okrese Vsetín účastníkem dopravní nehody stal chodec v jednatřiceti případech,“ konstatoval tiskový mluvčí policie.
   Nehod v nichž figurují chodci přibývá. K další došlo jen o dva dny dříve ve vsetínské Rokytnici na hlavním tahu I/69. „Sedmasedmdesátiletý řidič se škodou Felicií jel od obce Liptál k centru. V této chvíli přecházela třiašedesátiletá chodkyně po přechodu pro chodce z pohledu řidiče zleva. Došlo ke střetu chodkyně a osobního auta. Žena byla s těžkým zraněním převezena do nemocnice,“ dodal Malcharczik. Počasí momentálně není optimální - brzké stmívání, deště, námrazy, kluzká vozovka, mlhy atd. Ani samotní chodci nepříznivé situaci nenapomáhají a týká se to především dětí a dospívajících, mnohdy bohužel i dospělých. Typický obrázek současnosti - tmavě oděný adolescent s kapucí na hlavě, sluchátkama v uších, zrakem zabořeným do mobilu nakráčí šouravým krokem invalidy bez sebemenšího rozhlédnutí na přechod frekventované silnice... Tomu se říká těžké koledování si o průser, takže buďte všichni nanejvýš obezřetní!!
ECHO Valašska