Série dopravních nehod zaměstnala v soboru dopoledne hasiče v celém kraji
Série dopravních nehod zaměstnala v soboru dopoledne hasiče v celém kraji
foto: HZS Zlínského kraje

Zlínský kraj - Celkem 8 dopravních nehod si v sobotu 7. prosince dopoledne vyžádalo zásah profesionálních nebo dobrovolných jednotek hasičů v celém kraji.
   K jedné z nich byla v 8:28 hodin vyslána jednotka z centrální stanice Zlín do Slušovic. Po příjezdu a provedení prvotního průzkumu bylo velitelem upřesněno, že zde došlo k nehodě dodávky, která sjela mimo komunikaci a převrátila se na bok. Ve vozidle cestoval pouze řidič, který byl vytažen před příjezdem hasičů příslušníky policie. K žádnému zranění naštěstí nedošlo. Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili vůz proti nebezpečí vzniku požáru. Po zadokumentování nehody policií provedla jednotka vytažení vozidla zpět na komunikaci pomocí navijáku, a po vyloučení úniku provozních kapalin se vrátila zpět na svou základnu.
  K další závažnější dopravní nehodě vyjely hned dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Morkovice-Slížany a Kroměříž v 8:41 hodin. Nedaleko obce Dřínov narazil dodávkový automobil do stromu u komunikace. Ve voze se zranily hned tři osoby - dvě dospělé a jedno dítě. Všichni byli po prvotním ošetření odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Po zajištění vozidla a dokumentaci nehody policií byl vůz naložen na odtahovou službu a byl proveden úklid komunikace. V 13:45 hodin se hasiči vrátili zpět na své základny.
kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje