„Nalitý“ cyklista trefil BMW. Na autě je škoda 300 tisíc!
„Nalitý“ cyklista trefil BMW. Na autě je škoda 300 tisíc!
Pochroumané kolo. foto: Policie ČR Vsetín

Horní Bečva - Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti nedělního střetu osobního vozidla a cyklisty v obci Horní Bečva. Cyklista nadýchal po nehodě přes tři promile. Utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice.
   O tom, že se na jízdním kole nemá jezdit pod vlivem alkoholu, se v neděli 12. srpna o půl šesté večer přesvědčil v obci Horní Bečva padesátiletý muž z Rožnovska. Jel po cyklostezce směrem k obci Prostřední Bečva. Nezvládl ale řízení a z vyvýšené cyklostezky sjel do protisměrného jízdního pruhu silnice I/35. V té chvíli jel po této silnici směrem k centru obce Horní Bečva sedmačtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm s vozidlem BMW. Došlo ke střetu auta s cyklistou.
   Cyklista při střetu utrpěl lehké zranění a byl převezen na ošetření. Nikdo jiný zraněn nebyl. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu. Výsledek zkoušky byl negativní. Totéž učinili i u cyklisty. V jeho případě přístroj ukázal na hodnotu 3,15 promile. Škoda na vozidle činí tři sta tisíc korun. Na horském kole je škoda sedm tisíc korun. Policisté nadále zjišťují informace k této dopravní nehodě.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín