Chodkyně utrpěla po střetu s autem těžké zranění. Policie hledá svědky
Chodkyně utrpěla po střetu s autem těžké zranění. Policie hledá svědky
Zraněnou chodkyni musel do nemocnice transportovat vrtulník. foto: Ilustrační foto.

Vidče - Vážnou dopravní nehodu vyšetřují od půl druhé odpoledne vsetínští dopravní policisté společně s kriminalisty. Ve Vidči srazil řidič osobního vozidla chodkyni, která byla s těžkým zraněním transportována do ostravské nemocnice.
   Nehoda se stala o půl druhé odpoledne ve Vidči na Rožnovsku. Sedmapadesátiletý řidič ve vozidle zn. Škoda Fabia jel ve směru od Stříteže na Rožnov p. R. Vlivem mikrospánku nezareagoval na chodkyni, která šla z pohledu řidiče do protisměru při pravém okraji vozovky. Vozidlem nejprve srazil ženu, pak porazil dopravní značku, poničil plot a zastavil se až o strom. Pětašedesátiletá chodkyně utrpěla těžké zranění, se kterým byla převezena vrtulníkem do nemocnice v Ostravě. Řidič, který je podezřelý ze zavinění dopravní nehody, vyvázl bez zranění. Dechová zkouška u něj byla negativní. Policisté dopravní nehodu na místě (v 16, 30 hod.) stále vyšetřují.
   Kolegové žádají svědky, kteří v době střetu stáli na nedaleké autobusové zastávce a mohli nehodu vidět, aby se ozvali policistům na linku 158. O svědectví rovněž žádáme řidiče, kteří v době dopravní nehody projížděli místem.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Zlín