Hlídejte si své věci! Nepoctivci a zloději číhají na každém kroku
Hlídejte si své věci! Nepoctivci a zloději číhají na každém kroku
Své cennosti musíte mít neustále pod dozorem. foto: Ilustrační foto.

Val. Meziříčí - V téměř stejné chvíli a jen několik desítek metrů od sebe se včera ve Valašském Meziříčí staly dva velmi podobné případy. V prvním přišel pán o svou příruční tašku, ve druhém paní o pět tisíc v hotovosti. Příčinou byla nepozornost.
   Včera po desáté dopoledne se ve Valašském Meziříčí ve dvou případech nedaleko od sebe projevili nálezci jako nepoctiví. Krátce po desáté hodině dopoledne místní devětašedesátiletý muž u obchodního střediska na parkovišti odemykal své auto, aby mohl uložit nákup. Svou příruční tašku s doklady, starším mobilem, platebními kartami a hotovostí tři tisíce korun odložil na kapotu auta. Na tuto skutečnost při odjezdu zapomněl. Svou chybu si po půlhodince uvědomil a na místo se vrátil. Tašku na parkovišti ani nikde jinde již nenašel.
   Deset minut po desáté hodině dopoledne na několik desítek metrů od tohoto parkoviště vzdálenou čerpací stanici přijela sedmadvacetiletá žena z okresu Vyškov. Odskočila si na toaletu. To, že si zapomněla svou kabelku na věšáku na toaletě, si uvědomila minutku po odjezdu. Když se vrátila, kabelku sice našla, ale v peněžence chybělo pět tisíc korun.
   Policisté nadále zjišťují okolnosti těchto případů. V prvním případě zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, ve druhém potom pro trestný čin zatajení věci.
   Léto je časem cestování, pobytů mimo domov i větších nákupů. Dávejme si pozor na své věci. Mimo vzniku škody předejdeme i nepříjemnostem s vyřizováním nových dokladů, platebních karet, klíčů ….
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín