Naboural pět aut. V krvi měl 1,9 promile
Naboural pět aut. V krvi měl 1,9 promile
foto: Policie ČR Vsetín

Vsetínsko (red.) Pět aut najednou se podařilo v pátek 4. října nabourat šedesátiletému řidiči z Karlovicka. Za nehodou stál alkohol.
   K havárii došlo na silnici I/57 v úseku mezi obcí Ústí a Vsetínem krátce před půlnocí. Řidič jel v osobním voze Renault ve směru od Ústí, přičemž najel na pravou krajnici a narazil do řady zaparkovaných vozidel. „Došlo k poškození celkem pěti zaparkovaných vozidel a to ve dvou případech tovární značky Subaru, dále BMW, Citroen a Volkswagen. Celková škoda na všech vozidlech překročila o dvacet tisíc čtyři sta tisíc korun. Došlo i ke škodě na dopravním značení i přilehlé budově za necelých deset tisíc korun,“ sdělil tiskový mluvčí policie ČR Vsetín Vladislav Malcharczik. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče prokázala 1,87 promile, načež policisté viníkovi zabavili řidičský průkaz a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
   Od začátku roku do konce září zavinilo na Valašsku nehodu celkem 35 podnapilých řidičů. „U více jak dvaceti případů byla zjištěná hodnota vyšší jak jedno a půl promile. V loňském roce za stejné období to bylo celkem 56 případů a z toho 35 případů s hodnotou vyšší jak jedno a půl promile,“ uzavřel mluvčí.
ECHO Valašska