Muž v montérkách vyloudil na seniorce peníze a ještě jí ukradl mobil
Muž v montérkách vyloudil na seniorce peníze a  ještě jí ukradl mobil
Seniorka přišla i o mobil. foto: Ilustrační foto

Val. Meziříčí - Muž v montérkách vylákal včera v úterý 10. července dopoledne ve Valašském Meziříčí na seniorce několik desítek tisíc korun. Při odchodu z domu přibral ještě mobilní telefon.
   Vsetínští kriminalisté nadále získávají informace ke včerejšímu podvodnému jednání muže v okrajové části Valašského Meziříčí. Muž ve věku 40-50 let silnější postavy s výraznějším břichem oblečený do montérek, košile a kšiltovky oslovil v dopoledních hodinách seniorku pracující na zahradě u domu. Po pětaosmdesátileté ženě chtěl peníze v hotovosti a to třicet pět tisíc korun. Jako odůvodnění své žádosti uvedl, že jsou to peníze na úhradu objednaného zboží pro jejího syna. Seniorka muži požadované peníze doma vydala.
   Po chvíli se seniorka rozhodla zavolat synovi a vše si ověřit. To zjistila, že kromě vydaných peněz přišla i o starší mobilní telefon, který ji podvodník ukradl.
   Policisté nadále zjišťují okolnosti tohoto skutku. Zjistili, že podvodník si vše vymyslel a syn nic objednaného nemá. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. Upozorňují občany, aby své finance nevydávali neznámým osobám a také, aby nikoho cizího nepouštěli do svých bytů nebo domů.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín