Hasičům nahlásil výbuch, ve skutečnosti mu jen ohořel nos
Hasičům nahlásil výbuch, ve skutečnosti mu jen ohořel nos
Důchodce si broušením přivodil popáleninu v obličeji. foto: Ilustrační foto.

Horní Bečva - Tak tomu se říká zcela mylná informace, poplašná zpráva nebo současným jazykem také Fake News, popř Hoax. Oznamovatel ve středu 11. července totiž ohlásil hasičům explozi v rodinném domě a popálení jedné osoby.
   K domku v Horní Bečvě proto ihned vyrazily tři jednotky - profesionální hasiči z Valašského Meziříčí, jednotka Hasičského sboru města Rožnova pod Radhoštěm a jednotka dobrovolných hasičů z Horní Bečvy. Zdravotnická záchranná služba si na místo vyžádala přílet vrtulníku.
   Když hasiči přijeli, zjistili, že v domě nejen že nehoří, ale že ani nedošlo k žádnému výbuchu. Rovněž se zraněnou osobou to nevypadalo nijak zle. Došlo pouze k lehčímu zranění a to dosti kuriozním způsobem. Důchodce si chtěl kotoučovou bruskou uříznout ve sklepě kousek kovové pásoviny. Jelikož musí trvale inhalovat kyslík, má do nosu zavedeny hadičky. Když se nad bruskou nahnul, hadička mu vypadla z nosu a kyslík podpálil létající jiskry. Muž tak utrpěl popáleniny nosu. Vrtulník, který byl v půlce letu, tak byl odvolán.
   „K rozšíření plamene na vnitřní vybavení domu nedošlo, stejně tak k explozi. Celá událost se obešla bez jakékoli škody na majetku,“ dodal mluvčí hasičů Roman Žemlička.
ECHO Valašska