Loupež, krádež, podvod. Mladému činorodému kriminálníkovi hrozí dalších deset let
Loupež, krádež, podvod. Mladému činorodému kriminálníkovi hrozí dalších deset let

Val. Meziříčí (red.) Nějaké menší tresty za krádeže za sebou, pořádný flastr před sebou. Řeč je o dvaadvacetiletém mladíkovi z Valašského Meziříčí, který během krátké doby zvládl spáchat několik trestných činů - loupež, podvod a krádež. V neděli 11. února putoval do vazby a může očekávat nadílku v podobě deseti let za katrem.
   Cestu do kriminálu mládenec započal před několika dny, kdy si zašel do jedné z meziříčských prodejen s automobily „zakoupit“ ojetý Ford za 950 tisíc korun. Před prodejcem předstíral, že částku převádí ze svého účtu pomocí mobilu. „I když prodejci ukazoval na mobilní aplikaci zadání příkazu z jeho bankovního účtu, prodejce neviděl obnos na účtu prodejny, byl neoblomný a vozidlo nevydal,“ uvedl tiskový mluvčí policie Vladislav Malcharczik.
   Když s pokusem o podvod nepochodil, zkusil ve čtvrtek 8. února přitvrdit. U jednoho z marketů ve Valašském Meziříčí si vyhlédl devětačtyřicetiletou ženu a sledoval ji až k autu. „Jakmile žena usedla do svého vozu Škoda Octavia, přistoupil k autu, otevřel dveře a chytil ženu za rameno. Se slovy „Vypadni z auta, mám zbraň!“ se ji snažil z auta vytáhnout. Žena se bránila a začala křičet. Muž po nezdaru z místa utekl,“ popsal policejní mluvčí pokus o loupež.
   Ani tento nezdal mladého lumpa neodradil. O hodinu později se krátce před 18. hodinou vloupal do stejného autosalonu, kde chtěl před několika dny podvodem získat Forda. Po vypáčení skříňky sebral dvoje klíče od drahých aut v hodnotě 80 tisíc korun. I když byl přistižen pracovníkem bezpečnostní agentury, podařilo se mu vysmeknout a uprchnout. Hlídač ihned zavolal policii a podal podrobný popis pachatele. „Policistům byl popis muže povědomý a tak tušili, kde hledat. Po osmé večer už měli dvaadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí ve svých rukou,“ uzavřel Malcharczik.
ECHO Valašska