Loupež, krádež, podvod. Mladému činorodému kriminálníkovi hrozí dalších deset let
Loupež, krádež, podvod. Mladému činorodému kriminálníkovi hrozí dalších deset let
V konečném součtu mohou tři trestné činy mladíkovi zajistit ubytování a stravu na příštích deset let. foto: Ilustrační foto

Val. Meziříčí (red.) Nějaké menší tresty za krádeže za sebou, pořádný flastr před sebou. Řeč je o dvaadvacetiletém mladíkovi z Valašského Meziříčí, který během krátké doby zvládl spáchat několik trestných činů - loupež, podvod a krádež. V neděli 11. února putoval do vazby a může očekávat nadílku v podobě deseti let za katrem.
   Cestu do kriminálu mládenec započal před několika dny, kdy si zašel do jedné z meziříčských prodejen s automobily „zakoupit“ ojetý Ford za 950 tisíc korun. Před prodejcem předstíral, že částku převádí ze svého účtu pomocí mobilu. „I když prodejci ukazoval na mobilní aplikaci zadání příkazu z jeho bankovního účtu, prodejce neviděl obnos na účtu prodejny, byl neoblomný a vozidlo nevydal,“ uvedl tiskový mluvčí policie Vladislav Malcharczik.
   Když s pokusem o podvod nepochodil, zkusil ve čtvrtek 8. února přitvrdit. U jednoho z marketů ve Valašském Meziříčí si vyhlédl devětačtyřicetiletou ženu a sledoval ji až k autu. „Jakmile žena usedla do svého vozu Škoda Octavia, přistoupil k autu, otevřel dveře a chytil ženu za rameno. Se slovy „Vypadni z auta, mám zbraň!“ se ji snažil z auta vytáhnout. Žena se bránila a začala křičet. Muž po nezdaru z místa utekl,“ popsal policejní mluvčí pokus o loupež.
   Ani tento nezdal mladého lumpa neodradil. O hodinu později se krátce před 18. hodinou vloupal do stejného autosalonu, kde chtěl před několika dny podvodem získat Forda. Po vypáčení skříňky sebral dvoje klíče od drahých aut v hodnotě 80 tisíc korun. I když byl přistižen pracovníkem bezpečnostní agentury, podařilo se mu vysmeknout a uprchnout. Hlídač ihned zavolal policii a podal podrobný popis pachatele. „Policistům byl popis muže povědomý a tak tušili, kde hledat. Po osmé večer už měli dvaadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí ve svých rukou,“ uzavřel Malcharczik.
ECHO Valašska