Policista prodával na Vsetínsku i jinde v kraji drogy. Někdy i ve službě
Policista prodával na Vsetínsku i jinde v kraji drogy. Někdy i ve službě
Narkomanům dodával drogu policista. To se hned tak nevidí... foto: Ilustrační foto

Zlínský kraj, Valašsko - Tak tomu se říká kozel zahradníkem! Devětadvacetiletý policista z obvodního oddělení v Bystřici pod Hostýnem distribuoval pervitin a navíc bral i úplatky. Nyní už je pár dní ve vazbě a od policie ho vyhodili už dříve během vyšetřování. Za prodej drog, zneužití pravomoci a přijetí úplatku může vyfasovat až deset let.
   Vše začalo v okamžiku, kdy se Národní protidrogová centrála PČR odněkud dozvěděla, že jistý příslušník policie v Bystřici p. H. prodává drogy. Informaci předala Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) a ta ke svému úžasu zjistila, že to je pravda. Vyšetřování vyvrcholilo v trestní stíhání a policejní prodavač perníku byl loni v říjnu obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Ukázalo se, že policista prodával nejen na Vsetínsku, ale i na Kroměřížsku, Zlínsku a Přerovsku. Činil tak i ve službě a během minimálně jednoho roku vydělal statisíce korun.
   „Vyšetřování pokračovalo dál a loni v listopadu bylo policistovi trestní stíhání rozšířeno o přečin zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku, kdy mu v případě prokázání viny hrozí trest na tři až deset let,“ konstatoval mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Policejní průšvihář totiž při své práci zjistil vloupání dvou kriminálníků a jelikož je znal, nechal si od nich za své mlčení zaplatit několik desítek tisíc korun.
Poté už byl ze služebního poměru propuštěn, jenže pokoj si nedal a tak ho kolegové z GIBS museli zabásnout.
   „Důvodem bylo zjištění, že se v minulých týdnech za úplatu pokusil ovlivnit klíčová svědectví, která už byla zadokumentována příslušníky GIBS,“ uzavřel Mitáček.
ECHO Valašska