Letní koupací sezona má první oběť. Utopila se v domácím bazénu
Letní koupací sezona má první oběť. Utopila se v domácím bazénu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Prázdninové měsíce spojené s vysokými teplotami lákají k pobytu u vody. Ve Zlínském kraji naštěstí nejsou žádné vyloženě nebezpečné veřejně přístupné vodní plochy, ke kterým by naše posádky vyjížděly častěji než jinde. Nicméně jeden trend lze v posledních letech pozorovat – posádky ZZS Zlínského kraje každým rokem stále častěji vyjíždějí k tonutí v soukromých bazénech u rodinných domů. To je dáno zřejmě tím, že těchto bazénů přibývá.

V tomto ohledu má letošní letní koupací sezóna ve Zlínském kraji na svém kontě bohužel první oběť – nedávno jsme vyjížděli k tonoucí nezletilé osobě, kterou se našim záchranářům na místě podařilo po mnoha minutách boje o život resuscitovat. Po poskytnutí veškeré možné přednemocniční péče ji předali posádce letecké záchranné služby. Bohužel stav tonoucího byl natolik vážný, že po pár dnech v nemocnici zemřel.

Tonutí je v České republice druhou nejčastější příčinou úrazové smrti u dětí. Ročně takto zemře v průměru 180 osob. Věnujte, prosím, pár minut svého času a přečtěte si, jak se u vody bezpečně chovat a jak poskytnout první pomoc tonoucímu.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková, tisková mluvčí ZZS Zlínského kraje