Další dopravně bezpečnostní akce. Nasazen byl i vrtulník
Další dopravně bezpečnostní akce. Nasazen byl i vrtulník
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Od začátku prázdnin se policisté Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zapojili do dopravně bezpečnostních akcí, které byly zaměřené mimo jiné na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, na používání bezpečnostních pásů, technický stav vozidel či kontrolu dodržování zákazu předjíždění nákladních automobilů v místech, kde je to zakázáno.

Policejní hlídky zkontrolovaly celkem více než dva a půl tisíce vozidel a zjistily při tom 254 dopravních přestupků. Ve více než sto případech se jednalo o nedodržení rychlostních limitů a přes čtyřicet řidičů k jízdě využilo vozidla v nevyhovujícím technickém stavu. Patnáct řidičů řídilo pod vlivem alkoholu, jeden pod vlivem drog.

Především k monitoringu a dokumentaci přestupků řidičů nákladních vozidel byl do opatření nasazen i vrtulník letecké služby.

V posledních dnech se napříč krajem množí dopravní nehody, při kterých řidiči uvádí, že je během jízdy překvapila únava a následný mikrospánek. Je nutné opakovaně připomínat, že se řidiči musí v provozu chovat zodpovědně. A to nejen tím, že budou důsledně dodržovat pravidla silničního provozu, ale i tím, že budou velkou pozornost věnovat i svému aktuálnímu zdravotnímu či duševnímu stavu. Únavu by řidiči v žádném případě neměli podceňovat, neboť i vteřinové zaváhání může někoho stát život.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín