Nezodpovědní elektrokoloběžkáři. Jeden řídil se zákazem, druhý pod vlivem alkoholu
Nezodpovědní elektrokoloběžkáři. Jeden řídil se zákazem, druhý pod vlivem alkoholu
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V pátek krátce před jedenáctou hodinou dopolední řešili dopravní policisté nehodu osobního vozidla s elektrokoloběžkářem na ulici Na Stavidle v Uherském Hradišti. Devětačtyřicetiletá řidička vozidla Nissan zde nedala přednost řidiči elektrokoloběžky, který se intenzivním bržděním snažil střetu zabránit a upadl na komunikaci. Při pádu utrpěl zranění a byl z místa převezen záchrannou službou k ošetření do nemocnice. V průběhu šetření dopravní nehody policisté zjistili, že řidič elektrokoloběžky patřící již do kategorie skupiny A, má platný zákaz řízení všech vozidel.

Jednatřicetiletému řidiči elektrokoloběžky tak hrozí za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní až tři léta za mřížemi.

Pro změnu dvaatřicetiletý elektrokoloběžkář způsobil v neděli krátce po dvacáté hodině dopravní nehodu na ulici Okružní v Uherském Hradišti. Zejména v důsledku svého alkoholového opojení nepřizpůsobil rychlost svým již tak ovlivněným schopnostem a narazil do levé zadní části zaparkovaného vozidla Ford. Následným pádem utrpěl zranění, se kterým byl ošetřen v nemocnici. Policisté řidiči naměřili téměř dvě celé a osm desetin promile alkoholu v dechu.

Obě nehody dopravní policisté nadále šetří.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín