Již deset stromů padlo za oběť neznámému vandalovi
Již deset stromů padlo za oběť neznámému vandalovi
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - V těchto dnech si mohou lidé na ulicích Sokolská a 1. máje všimnout několika uschlých třešní. Za jejich úhynem stojí prozatím neznámý pachatel, který do navrtaných kmenů nalil silný chemický koncentrát. Stromy již nelze zachránit a budou pokáceny.
   „V průběhu června a července bylo při opakovaných terénních kontrolách zjištěno úmyslné poškození deseti kusů vzrostlých třešní na ul. 1. máje a Sokolská. Stromy byly mechanicky navrtány do kmene a pravděpodobně byla do vývrtu nalita silně koncentrovaná chemická látka, která zapříčinila uschnutí stromů,“ uvedl Tomáš Kunc, která má na odboru komunálních služeb na starosti správu zeleně.
   Na ulici Sokolská řádění vandala odnesly čtyři stromy, na ulici 1. máje pak dalších šest třešní. S podobnými praktikami už se zaměstnanci města v minulých letech setkali. „V žádném z případů se však nejednalo o poškození v takovém rozsahu,“ dodal Kunc.
Město v nejbližších dnech podá trestní oznámení na neznámého pachatele. „Pokud má někdo informace, které by vedly k jeho dopadení, ať se, prosím, obrátí na Policii ČR,“ apeluje na veřejnost Kunc.
Bc. Lukáš Martinek, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí