Opilého řidiče policisté opětovně přistihli během noci za volantem. Skončil v policejní cele
Opilého řidiče policisté opětovně přistihli během noci za volantem. Skončil v policejní cele
Ilus

Horní Bečva - V noci ze soboty 27. na neděli 28. července přistihli policisté v obci Horní Bečva opilého řidiče. Toho v tutéž noc i přes zadržení řidičského průkazu a výzvy o zákazu řízení přistihli za volantem znovu. Muž putoval do policejní cely.
   Rožnovské policisty zaujalo v sobotu po jedenácté hodině v noci jednání řidiče vozidla Peugeot v obci Horní Bečva. Auto totiž zastavil šikmo přes jízdní pruh v centru obce. Policisté šli vozidlo zkontrolovat a po chvíli jim byl důvod zcela jasný. Z auta se šířil zápach alkoholu. Jejich tušení potvrdil výsledek dechové zkoušky, kterou u jednapadesátiletého muže z Olomouce provedli. Přístroj ukázal na hodnotu 2,58 promile. Po tomto zjištění policisté zadrželi muži řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Po provedení úkonů muže pustili a ten od auta odešel.
   Po uplynutí necelé hodiny měl případ pokračování. Policisté si všimli stejného vozidla. Auto několik stovek metrů od první kontroly zastavili. Za volantem opět seděl muž, kterému před několika desítkami minut zakázali další jízdu a zadrželi řidičák. Muž skončil v poutech a putoval do policejní cely.
   Ještě v neděli dopoledne si řidič z Olomouce převzal sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Po té jej policisté propustili na svobodu. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až roční vězení.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín