Hořící kotelnu hasilo pět hasičských jednotek
Hořící kotelnu hasilo pět hasičských jednotek
Hasiči zachraňují objekt kotelny. foto: HZS ZK

Velké Karlovice - Požár kotelny v areálu pily ve Velkých Karovicích nahlásil hasičům včera 21. února majitel objektu. K ohni vyrazilo krátce po deváté ráno hned pět hasičských jednotek, každá s jednou cisternovou automobilovou stříkačkou.
   Zásahu se tak zúčastnili profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči z Karolinky, Velkých Karlovic, Nového Hrozenkova a Halenkova. Po příjezdu zjistili, že v kotelně hoří asi dva metry kubické palivového dřeva. „Požár se rozšířil na podhled nad kotelnou a na obvodovou stěnu. Hasiči v dýchacích přístrojích plameny uhasili jedním vysokotlakým proudem vody a jedním útočným proudem C. Následně prováděli s termokamerou kontrolu teplot konstrukcí a hledali skrytá ohniska,“ popsal hasičský zákrok tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička.
   Zanedlouho se na pile objevila i policie a vyšetřovatel hasičů. Majitel pily pouze uvedl, že v provozovně nešel proud a tak šel obhlédnout elektroinstalaci, načež objevil požár v kotelně. Příčina požáru tak nadále zůstává předmětem vyšetřování. Škoda způsobená požárem byla odhadnuta na pouhé 3 tísíce korun. Díky včasnému zásahu byl ale uchráněn majetek v hodnot cca dvou milionů korun.
ECHO Valašska