Dalších pět členů největšího drogového gangu v kraji putovalo za mříže
Dalších pět členů největšího drogového gangu v kraji putovalo za mříže
Policejní psovod se psem zkoumá zavazadlový prostor audiny. foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj - Krajským kriminalistům se podařilo v těchto dnech dopadnout dalších pět členů velkého gangu, jenž vyráběl a distribuoval pervitin. Skupinu se policii podařilo rozkrýt vloni v říjnu. Počet zadržených osob v této kauze se tak zvýšil na 37, počet obviněných na 31 a počet vazebně stíhaných na 12.
   Takto rozsáhlou partu zaměřenou na drogy kriminalisté v historii Zlínského kraje nepamatují. „Pětici osob zadrželi při lednovém zásahu na teritoriu Zlínského a Jihomoravského kraje. Dva z mužů zadrželi, vzhledem k jejich předchozí trestní minulosti, kolegové ze Zásahové jednotky z Brna. Kriminalisté pak pětici mužů ve věku od 22 do 62 let, z nichž je jeden cizinec, obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na dva z mužů podali podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval,“ informovala zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková.
   Jednoho ze zadržených můžů přistihli policisté ve vozidle Audi A7. Jelikož pojali podezření, že řidič v autě převáží drogy, povolali psovoda se služebním psem vycvičeným na vyhledávání omamných a psychotropních látek. A skutečně, desetiletý pes Cage narkotika v úložném prostoru vozidla našel, byť byla skrýš rafinovaná a zpočátku se zdála málo pravděpodobná. Kriminalisté tak museli část vozidla pracně rozmontovat. Z úkrytu záhy vytáhli téměř 50 gramů krystalické látky, s největší pravděpodobností pervitinu, což ovšem musí potvrdit až laboratorní zkoumání.
   „Krajští kriminalisté na vyšetřování tohoto nejrozsáhlejšího případu na úseku drogové problematiky nadále pracují. Třem z pětice obviněných hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, dvěma obviněným trest vyšší - až dvanáct let,“ dodala Javorková.
   Loňského hlavního zátahu ze 4. října se zúčastnili i policisté z Jihomoravského, Severomoravského, ale i Královéhradeckého kraje. Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté pět varen pervitinu. Obviněno bylo 26 osob, z toho šest žen. Deset lidí šlo rovnou do vazby. Šéfem gangu byl dosud netrestaný čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu perníku řídil a organizoval. Další obvinění byli ve věku od 23 do 57 let.
ECHO Valašska