Dopravní policie si posvítila na motorkáře
Dopravní policie si posvítila na motorkáře
Vypadá to, že motorkářům sličná policistka nevadila... foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj - V pátek odpoledne proběhla na různých místech Zlínského kraje další z mnoha dopravně bezpečnostních akcí. Tentokrát jsme se při ní zaměřili především na motocyklisty, protože nehody právě u těchto účastníků silničního provozu bývají velmi vážné a mnohdy mají fatální následky. Kontrolám ale neunikli ani ostatní účastníci silničního provozu. S dopravními policisty se tak řidiči mohli setkat zejména na hlavních silničních tazích, a to především v úsecích, kde často dochází k porušování dopravních předpisů nebo k dopravním nehodám, ale i ve městech a obcích.
   Během akce jsme zkontrolovali 451 dopravních prostředků a zjistili 66 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Řidičům jsme za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 34 900 korun. Mezi nejčastější prohřešky patřilo porušení stanovené rychlosti a špatný technický stav vozidel.
   Zhruba polovina kontrolovaných byli motocyklisté. Z celkového počtu přestupců jich bylo osm. V pěti případech jsme jim uložili blokovou pokutu za nevyhovující technický stav, dvakrát za nesprávný způsob jízdy a jedenkrát za překročení rychlosti.
   Letos řešili dopravní policisté na silnicích ve Zlínském kraji hned 99 nehod s účastí motocyklistů. Šedesát motocyklistů přitom bylo viníky. Při těchto nehodách zemřeli tři lidé, 12 jich bylo zraněno těžce a 70 lehce.
   Akce podobného charakteru budou probíhat i nadále.
por. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín