Zloději mají kola v oblibě dlouhodobě, nově i elektrokola
Zloději mají kola v oblibě dlouhodobě, nově i elektrokola
Ilustrační foto

Valašsko - Kola se kradou permanentně, nově se zloději zaměřili i na mnohem dražší elektrokola. Přes prázdniny prozatím zmizelo na Valašsku dvacet kol a tři elektrokola, a to převážně v noci.
   „Kola se ztrácejí ze společných kolárek bytových domů, sklepních kójí, dvorů a garáží. Velkou část odcizených kol tvoří kola zajištěná lankovým zámkem a odstavená u domů nebo restauračních zařízení,“ uvedl mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharczik.
   Nejsnazší kořistí jsou ovšem pro zloděje kola nezamčená nebo nedostatečně zabezpečená. Tak přišel např. o své elektrokolo za zhruba 50 tisíc i muž z jedné obce na Vsetínsku. Kolo si uschoval do garaže, ale nechal ji přes den otevřenou. To byla chyba.
   Policie radí, aby byli vlastníci kol obezřetnější. „ízdní kola odkládáme na přehledných místech a kvalitním zámkem je uzamykáme k vhodnému předmětu. To i v případě, že kolo odkládáme opravdu na chvíli. Je možné využít i zámků s elektronickým alarmem. Pro dlouhodobější uložení ve společných prostorách bytových domů doporučujeme kontroly těchto prostor a i zde zabezpečit kolo kvalitním zámkem. Je vhodné si pořídit fotografii kola a zvážit jeho označení syntetickou DNA,“ uzavřel Malcharczik.
ECHO Valašska