Automobilová honička s policií skončila karambolem v Rožnově
Automobilová honička s policií skončila karambolem v Rožnově
Levotočivá zatáčka mezi Dolní Bečvou a Rožnovem. Policisté uhání za ujíždějící Fabií, momentálně rychlostí 128 km/h. foto: Záznam policejní kamery.

Horní Bečva, Rožnov - Scénka jako z akčního filmu. Policejní kontrola, náhlý úprk, automobilová honička, havárie a pouta na rukou. Zhruba tak nějak to vypadalo v pátek 16. března na Rožnovsku.
   Vše začalo v pátek odpoledne, kdy se ve služební vysílačce ozvalo hlášení o tom, že se ve směru od Ostravice směrem k obci Bílá pohybuje řidič v kradeném autě. Hlídka cizinecké policie ihned zaujala pozici v Horní Bečvě, kudy během chvilky sledovaná Fabia skutečně projela. Policisté se za ní vydali a po chvíli šoféra odstavili na blízké autobusové zastávce. „Řidič s policisty z počátku spolupracoval, předložil jim osobní doklady, doklady od vozidla a dokonce se podrobil i zkoušce na alkohol. Zkoušku na přítomnost omamných látek již však neabsolvoval a v automobilu se uzamknul. To zaregistroval i přítomný policista, který již tušil, co se bude dít dál. Řidič sešlápnul plyn a prudce se rozjel. V tom mu policista chtěl zabránit a pootevřeným okýnkem se snažil strhnout řízení, což se nakonec nepodařilo,“ popsal pokus o zadržení mluvčí policie Petr Jaroš. Policista držící se okýnka ještě několik metrů klusal s autem, načež upadl na silnici. Hlídka okamžitě naskočila do služebního vozu a vydala se za uprchlíkem. Po celou dobu také komunikovala s integrovaným operačním střediskem, které tak mohlo navigovat další hlídky v okolí.
   A na mokré silnici se nejelo vůbec pomalu. Jak vyplývá z policejního videa, na rovince mezi Dolní Bečvou a Rožnovem se v jednom okamžiku jelo rychlostí až 160 km/hod. V Rožnově to zloděj už neukočíroval a havaroval. „Dříve než se řidič vzpamatoval, měl na rukou pouta a seděl ve voze rožnovských policistů,“ poznamenal mluvčí Jaroš.
   Během následujícího vyšetřování se ukázalo, že se zadržený při policejní kontrole vydával za někoho jiného. Nakonec vyšlo najevo, že jde o policii již známého šestačtyřicetiletého muže z Frýdeckomístecka. Jelikož je muž podezřelý hned z několika trestných činů, poslal jej soudce rovnou do vazby.
   Dopadený zloděj ukradl nejen Fabii, s níž ujížděl, ale podle všeho i Superb v Jablůnce, o čemž jsme informovali v předešlé zprávě.
ECHO Valašska