„Americký voják“ stále loví své oběti na sítích. Hlídejte si svoje peníze!
„Americký voják“ stále loví své oběti na sítích. Hlídejte si svoje peníze!
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Policisté z Otrokovic přijali ve středu trestní oznámení od dvaačtyřicetileté ženy z obce u Otrokovic, která po několik týdnů trvající komunikaci s „americkým vojákem“ přišla o 571 tisíc korun. Za podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.

Případ odstartoval začátkem června žádostí o přátelství na sociální síti od údajného amerického vojáka, kterou žena potvrdila. Následovala komunikace, která po čase přešla v komunikaci milostnou a plánování setkání. Po pár týdnech muž ženu požádal, zda si k ní může poslat 10 milionů korun a medaili za účast na vojenské misi, protože peníze nechce nechávat u sebe. Zdůraznil, že je rád, že jí může důvěřovat. Žena souhlasila.

Sled událostí jí ale místo očekávaného balíčku přinesl zklamání. Přišel jí odkaz na přepravní společnost a žádost o zaplacení téměř 100 tisíc korun za bezpečné doručení balíčku. Následovala další emailová zpráva o nutnosti zaplatit ve dvou částkách celkem 478 tisíc korun. Žena poslala část peněz ze svého spořicího účtu a na zbylých 300 tisíc si vzala půjčku. Po zaslání peněz zjistila ve své bance, že se pravděpodobně jedná o podvod, proto přišla událost oznámit policii.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín