Opilý a zfetovaný napadal policisty. Potom jim nabízel úplatek
Opilý a zfetovaný napadal policisty. Potom jim nabízel úplatek
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Komisařka kriminální policie ve Zlíně obvinila čtyřiačtyřicetiletého muže z Uherského Hradiště ze spáchání trestných činů výtržnictví, násilí proti úřední osobě a podplacení, protože v neděli při konání hudebního festivalu u Napajedel na veřejnosti urážel hlídku policistů, vzápětí policisty fyzicky napadl kopáním a nakonec jim nabídl tisíc korun, pokud ho pustí ze zajištění. V případě odsouzení hrozí několikrát trestanému muži trest odnětí svobody až na šest let.

Policisté vyjeli v neděli ráno v rámci služby zkontrolovat akci, která se konala u Napajedel a kde měla hrát velmi hlasitá hudba. Po příjezdu k nim přistoupil zjevně podnapilý muž, který na ně začal útočit verbálně i fyzicky. Neuposlechl žádnou z výzev, choval se agresivně a byl velmi vulgární. Dechová zkouška i zkouška na přítomnost drog u něj byla pozitivní, nadýchal více než dvě promile alkoholu. Muž se přiznal k užití velkého množství alkoholu i drog. Nabídl policistům peníze, pokud ho propustí. Policisté muže zajistili a odvezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Oba se nechali s lehčím zraněním ošetřit v nemocnici.

Obviněný muž si dle svých slov z uvedeného jednání nic nepamatuje, protože byl pod vlivem alkoholu i drog. Za své jednání se recidivista osmkrát trestaný pro majetkovou i násilnou trestnou činnost omluvil.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín