Zloděj využil nepřítomnosti obyvatel chaty a ukradl dva notebooky
 Zloděj využil nepřítomnosti obyvatel chaty a ukradl dva notebooky
Ilustrační foto

Rožnov - Dvojici pobývající na chatě v Rožnově pod Radhoštěm čekalo po návratu z výletu nemilé překvapení. Někdo se do chaty vloupal a sebral jim dva notebooky.
   V sobotu 24. srpna v deset večer byli nepříjemně překvapeni obyvatelé chaty v chatové osadě v Rožnově pod Radhoštěm. Muž z Jihlavy a žena z Ostravy si všimli poškození vchodových dveří a rozbití skel jednoho z oken v přízemí chaty.
   Zloděj využil času, kdy dvojice v pátek odpoledne odjela z chaty na výlet. Po rozbití okna se zloděj dostal dovnitř a v jedné z místnosti objevil na stole dva notebooky. Ty ukradl a z chaty zmizel. Hodnota odcizených notebooků je dvacet osm tisíc. K tomu zloděj způsobil škodu poškozením okna a dveří v předběžné výši tři tisíce korun.
   Policisté nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli trestného činu krádež a porušování domovní svobody nebo k odcizeným věcem.
   Při odchodu z chaty tuto řádně zajistíme a nevyplatí se ani ponechat okno otevřené na ventilačku. Pokud je možné v chatě nenecháváme cenné věci. Při zjištění vloupání do chaty, chalupy nebo rodinného domu ihned voláme policii. Do objektu nevstupujeme.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín