Dva cyklisté bourali pod vlivem alkoholu
Dva cyklisté bourali pod vlivem alkoholu
foto: Policie ČR Zlín

Valašsko - Minulý čtvrtek 29. srpna byli zraněni při dopravních nehodách dva cyklisté. Oba nadýchali.
   Ve čtvrtek večer během necelých dvou hodin došlo k dvěma dopravním nehodám cyklistů v okrese Vsetín. Při nehodách byli oba cyklisté zranění. Oba také byli pod vlivem alkoholu.
   Krátce před šestou hodinou večer jel v Rožnově pod Radhoštěm třicetiletý místní cyklista. Nezvládl ale průjezd křižovatky, kdy chtěl z ulice Zuberská pokračovat k ulici 1. máje. Najel na vyvýšený obrubník a havaroval. S lehkým zraněním byl převezen do nemocnice na ošetření. Policisté mu při provedené dechové zkoušce naměřili 2,36 promile.
   O necelé dvě hodiny později v katastru Velkých Karlovic jel po místní komunikaci třiatřicetiletý muž z Otrokovic. Při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky v mírném klesání ale dostal smyk. V té chvíli jelo z opačného směru vozidlo Land Rover, jehož řidič stačil zastavit. I tak došlo ke střetu cyklisty a vozidla. Cyklista byl převezen na ošetření se středně těžkým zraněním. I u něj policisté zjistili alkohol. Naměřili 0,52 promile.
   V okrese Vsetín policisté během prvním sedmi měsíců letošního roku zjistili téměř sedm desítek cyklistů pod vlivem alkoholu. V tomto období cyklisté zavinili třicet dva dopravních nehod. Z toho více jak třetinu zavinili cyklisté ovlivnění alkoholem.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín