Finanční kondice Valmezu opět na jedničku
Finanční kondice Valmezu opět na jedničku
Valašskomeziříčská radnice. foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí – Město Valašské Meziříčí znovu získalo nejvyšší rating A v rámci hodnocení finanční kondice měst v České republice. Ten dokládá dlouhodobý výborný stav hospodaření místní radnice.
Valašské Meziříčí je spolu s dalšími 81 obcemi s rozšířenou působností napříč Českou republikou zapojeno do projektu Benchmarkingová iniciativa 2005, který zastřešuje Vzdělávací centrum pro veřejnou správu ČR, o. p. s. „Jedním z jeho výstupů je také pravidelné hodnocení finanční kondice měst, které vychází z dat Ministerstva financí. Za období let 2015 – 2019 jsme v ní opět získali nejvyšší rating A. Toto hodnocení jen dokládá, že finanční kondice našeho města a hospodaření s veřejnými prostředky jsou stále na vysoké úrovni,“ vysvětluje Zdeněk Studeník, vedoucí finančního odboru radnice.
   Hodnocení zároveň odráží přístup radnice. „Při tvorbě rozpočtu každoročně postupujeme s péčí řádných hospodářů. Loni jsme například vlivem koronavirové krize uskutečnili masivní škrty na straně mezd i položek jednotlivých odborů. Zároveň jsme ale nijak neomezovali důležité investice do našich škol či regenerací panelových sídlišť Křižná a Vyhlídka. Rok 2020 jsme tak nakonec zakončili s přebytkem více jak 35 milionů korun,“ uvedl starosta Robert Stržínek a dodal: „Pro letošek budou zastupitelé rozhodovat o schválení investic za téměř 179 milionů korun. Jedná se například o revitalizace náměstí a letního koupaliště včetně takzvané bazénové díry, zateplení MŠ Seifertova či poslední etapu regenerace panelového sídliště Křižná. Zároveň si pro další roky chceme udržet rezervu ve fondu obnovy majetku, která činí bezmála 51 milionů.“
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí