Evropský týden mobility opět nabídne i MHD zdarma
Evropský týden mobility opět nabídne i MHD zdarma
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Ve dnech 20. – 22. září se Vsetín jako již tradičně zapojí do kampaně Evropský týden mobility (ETM), která propaguje alternativní způsoby dopravy vhodné pro lidské zdraví a životní prostředí.

„Do této kampaně, zaměřující se na podporu udržitelné mobility, se město Vsetín pravidelně zapojuje prostřednictvím projektu Zdravé město a místní Agendy 21. Věřím, že si Vsetíňáci v třídenním programu najdou to své a aktivní účastí v něm udělají něco pro své zdraví a také pro životní prostředí,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň (ANO 2011) s tím, že na úvod ETM budou moci občané ve středu 20. září zdarma cestovat městskou hromadnou dopravou.

O den později, tedy ve čtvrtek 21. září bude dětem z mateřských škol volně k dispozici dopravní hřiště v areálu základní školy Trávníky. V pátek 22. září se pak od 9 do 16 hodin uskuteční na Dolním náměstí hlavní část kampaně – Den bez aut. Masarykova veřejná knihovna v rámci programu zřídí knihovničku s čítárnou, lékotéku a připraví tvoření s dětmi. Středisko volného času a plavecká škola Alcedo zorganizuje různé soutěže pro ty nejmenší a nabídne vyzkoušet si jízdu na segwayi či koloběžkách. Český červený kříž ukáže, jak správně poskytnout první pomoc, a městská policie poradí, jak se bezpečně chovat v silničním provozu. Líska otevře férovou kavárničku a u stanoviště Státního zdravotního ústavu se dozvíte, jaká rizika skýtá nadměrný hluk, jak správně třídit odpad a jak se vyvarovat úrazů či nadužívání solí a cukrů.

Michal Horský