Afterparty k DPNK Vsetín bude mít i benefiční charakter
Afterparty k DPNK Vsetín bude mít i benefiční charakter
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Květnová výzva Do práce na kole (DPNK), k níž se město Vsetín letos připojilo druhým rokem v řadě, vyvrcholí v pátek 17. června od 17 hodin na koupališti Pod Pecníkem závěrečnou afterparty s vyhlášením výsledků. Její součástí bude i benefiční akce Nadačního fondu Svět oken.

Do letošního ročníku DPNK se zapojilo na Vsetíně celkem 220 zaměstnanců firem a institucí. „Cestami do a ze zaměstnání absolvovali účastníci na kole, koloběžce či pěšky 75 908,68 kilometru, čímž o více než 10 tisíc kilometrů překonali loňský celkový výkon. Je to skvělý počin. Všichni, kteří přijali výzvu DPNK za svou a během května upřednostnili zdravý, bezmotorový způsob dopravy do zaměstnání, mají mé uznání,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, která se sama úspěšně do květnové výzvy zapojila.

Účastníky letošního ročníku DPNK čeká v pátek 17. června od 17 hodin afterparty na koupališti Pod Pecníkem. Kromě oceňování těch nejúspěšnějších se mohou těšit i na tombolu a hudební produkci Martina Čmelíka. Součástí odpoledne bude i benefiční akce Nadačního fondu Svět oken.

„Akce DPNK města Vsetín nás velmi zaujala. Počáteční podporu životního prostředí v rámci této akce se Nadační fond Svět oken ve spolupráci se zaměstnanci firmy Kasko Blinds rozhodl rozšířit i o podporu sociální. Prvotním záměrem bylo zapojit a motivovat přihlášené zaměstnance myšlenkou, že počet ujetých kilometrů za firmu proměníme do finanční hodnoty sponzorského daru, který věnujeme několika sociálním zařízením na Vsetíně, tedy za každý kilometr jednu korunu,“ přiblížila Radka Surovčáková z Nadačního fondu Svět oken a pokračovala: „Celý měsíc květen jsme akci bedlivě sledovali a nakonec se rozhodli nezůstat jen u ujetých kilometrů našimi zaměstnanci, ale rozšířit částku za všechny účastníky této akce ve městě Vsetín. Jsme velice potěšeni, že cílový počet kilometrů a tím i částka daru činí 75 908. A jelikož již mnoho let podporujeme mimo jiné různé sociální organizace, vybrali jsme některé, kterým chceme udělat radost a podpořit jejich činnost. Částka tak bude rozdělena rovným dílem mezi Elim, Rosku, vsetínskou pobočku Svazu tělesně postižených ČR a Agartu.“

„Děkuji nadačnímu fondu za finanční podporu zmíněných organizací působících v sociální oblasti. V dnešní nelehké době, kdy rostoucí ceny energií a dalších komodit extrémně zatěžují jejich rozpočty, je každá taková pomoc o to cennější,“ uzavřela místostarostka Hlaváčová.

Michal Horský