Náš VALMEZ – Příjem návrhů už jen do konce června
Náš VALMEZ – Příjem návrhů už jen do konce června
Valašskomeziříčská radnice . foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí – Své návrhy na zvelebení veřejného prostoru ve Valašském Meziříčí v rámci druhého ročníku participativního rozpočtu Náš VALMEZ mohou občané zasílat už jen do čtvrtka 30. června. Pokud máte zajímavý nápad, rozhodně neváhejte a přihlaste jej na www.nasvalmez.cz.

Město ve spolupráci s vítězi loňského pilotního ročníku aktuálně pracuje na realizaci úspěšných projektů. Už v průběhu června by se tak například před bývalou krásenskou radnicí mohly objevit první Kuličkodráhy.

Zároveň je v plném proudu také letošní ročník participativního rozpočtu Náš VALMEZ a příjem návrhů stále probíhá. „Pro rok 2023 vyčlenili valašskomeziříčští zastupitelé v městském rozpočtu opět částku dva miliony Kč na realizaci nejúspěšnějších projektů. Maximální výše nákladů na jeden z nich přitom činí půl milionu korun a občané se tak mohou podílet na zvelebení či rozvoji města a jeho místních částí,“ uvedla Michaela Pernická z oddělení rozvoje města. Přihlášení do projektu je přitom velmi jednoduché. Stačí vyplnit formulář na www.nasvalmez.cz a zaslat svůj návrh nejpozději do 30. června. Město poté posoudí jeho realizovatelnost a občané budou sami vybírat vítěze. Pokud si zájemci s něčím neví rady, mohou se obracet na e-mail: michaela.pernicka@muvalmez.cz a telefon: 602 544 283.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí