Zlínský kraj blahopřeje Miroslavu Zikmundovi k 102. narozeninám
Zlínský kraj blahopřeje Miroslavu Zikmundovi k 102. narozeninám
foto: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Zlínský kraj – Písemné přání Rady Zlínského kraje a také sladký dárek v podobě 102 vdolečků pro legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda k jeho 102. narozeninám předal zástupcům Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně náměstek hejtmana Lubomír Traub. Právě toto muzeum totiž spravuje a prezentuje sbírkový fond inženýrů Hanzelky a Zikmunda a pro světoznámého cestovatele a dokumentaristu, jenž 14. února oslaví 102 let, se stalo přátelským zázemím a je s ním v aktivním kontaktu.
   „Pan Zikmund se z pochopitelných důvodů drží v izolaci, ale na oslavu narozenin v okruhu svých nejbližších se velmi těší. Dárek v podobě koláčků určitě ocení, protože má rád sladké. Myslím, že na svůj věk je pan Zikmund v úctyhodné kondici,“ prozradila Magdalena Preiningerová, odborná pracovnice muzea, která se stará o archiv inženýrů Hanzelky a Zikmunda.
   Náměstek hejtmana Lubomír Traub si v Muzeu jihovýchodní Moravy v doprovodu ředitele Pavla Hrubce prohlédl část věnovanou dvojici H+Z, kde je od ledna aktuálně instalována výstava věnovaná nedožitým stým narozeninám Jiřího Hanzelky.
   „Uvědomuji si, že nyní v době covidové, která mimo jiné zásadně omezuje i možnosti cestování, se slavný odkaz legendární dvojice H+Z stává jedinečným dědictvím zasluhujícím té nejvyšší ochrany.          Jsem velmi hrdý na to, že správcem těchto fondů je Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, respektive Zlínský kraj. Je to pro nás čest a pocta,“ řekl náměstek Lubomír Traub.
Mgr. Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje