Zapojte se do výzvy Suchej únor
Zapojte se do výzvy Suchej únor
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Nepít je umění! S tímto heslem startuje 11. ročník kampaně Suchej únor, která bojuje za zdravější a uvědomělejší život pomocí umírněné konzumace alkoholu. Je založená na skutečném problému, který v Česku máme. Tím je neúměrně vysoká spotřeba alkoholu a s ní spojené negativní důsledky. Čísel je tato kniha plná, nechme tak na úvod zaznít alespoň tato čtyři platná pro Českou republiku:

- 6 % celkové úmrtnosti v Česku jde na vrub alkoholu
- Podle českých dat je u nás přes 1 milion lidí za hranou rizikového pití
- Podle WHO vypijeme 14,4 litru čistého lihu na osobu a rok – po odečtení spotřeby turistů
- 56 miliard jsou společenské náklady související s nadměrnou spotřebou alkoholu

Kampaň se proto zaměřuje na neúměrně vysokou spotřebu alkoholu a její negativní důsledky. Pro účastníky to znamená měsíční detox od alkoholu, ale i celkovou očistu spojenou se zdravým životním stylem a chutí udělat něco pro sebe. Zkusit měsíc bez alkoholu vypadá na první pohled jednoduše, jenže ve skutečnosti je za tím schopnost podívat se upřímně sám na sebe a síla vykročit ze zajetých kolejí.

Letošní ročník je opět pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a do projektu se zapojí i zaměstnanci Krajského úřadu. Přidejte se i vy! Podpořte důležité téma a sdílejte svoje umění se světem. Protože #NEPITJEUMENI.

Registrujte se do měsíční výzvy na www.suchejunor.cz.

Krajský úřad Zlínského kraje