Zaměstnanci krajského úřadu počtvrté uspořádali dobročinný Zdarmáček
Zaměstnanci krajského úřadu počtvrté uspořádali dobročinný Zdarmáček
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Autosedačku, cyklistickou přilbu, hračky, oblečení pro děti i dospělé, školní potřeby. To všechno mohli zájemci zdarma pořídit ve středu 12. června na akci Zdarmáček v kavárně 14I15 BAŤOVA INSTITUTU, kterou už čtvrtým rokem pořádá Krajský úřad Zlínského kraje. Smyslem akce je pomáhat potřebným, zejména pak rodinám samoživitelek a sociálně slabším.

Věci do dobročinné sbírky věnovali zaměstnanci úřadu. „Těší mě, že se ze spontánního nápadu stala tradiční akce. Mám radost, že jejich zájem pomáhat potřebným nepolevuje a chci moc poděkovat všem, kteří otevřeli své šatníky a svá srdce pro dobrou věc,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, odpovědná za sociální oblast a neziskový sektor.

Zdarmáček pořádá odbor personální v rámci společenské odpovědnosti. „Kolegyně a kolegové se pravidelně zapojují i do dalších společensky prospěšných aktivit, jako je kampaň Ukliďme svět, Kabelkový veletrh nebo sezonní sbírky pro Potravinovou banku ve Zlínském kraji,“ doplnila ředitelka krajského úřadu Jitka Hlavačková.

Mgr. Vladimír Dostálek, Krajský úřad Zlínského kraje