Začal Týden pro rodinu, Zlínský kraj ocení péči pěstounů
Začal Týden pro rodinu, Zlínský kraj ocení péči pěstounů
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Ve dnech 13. až 19. května se Zlínský kraj připojí k celostátní kampani Týden pro rodinu. Hejtmanství se bude věnovat především tématu náhradní rodinné péče. Týden vyvrcholí Dnem pěstounských rodin, který se uskuteční v sobotu 18. května v Dětském světě v Kroměříži.

„Letošní šestnáctý ročník Týdne pro rodinu se koná pod heslem "Štěstí rodiny nejsou osamocené šediny", které zdůrazňuje význam rodinné blízkosti a poukazuje na bolestný nárůst osamělosti, zejména u seniorů. Tento fenomén je spojen s jejich sociálním vyloučením, izolací a následnými negativními důsledky pro jejich psychické zdraví. Tradičně se budeme věnovat také náhradní rodinné péči,“ vysvětlila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která na krajské úrovni odpovídá za sociální oblast a neziskový sektor.

Dnem pěstounských rodin se kraj ke kampani zapojuje počtvrté. Tato akce je věnována pěstounským rodinám, které se starají o děti, jež z různých důvodů nemohou být se svými biologickými rodinami. Pro pozvané účastníky bude Dětský svět v Kroměříži otevřen zdarma a nabídne bohatý program speciálně přizpůsobený potřebám pěstounských rodin. Děti se mohou těšit na různé atrakce, kouzelnickou show a procházku pohádkovým lesem.

„Součástí akce, které se pravidelně účastní více než tři stovky návštěvníků, bude vyhlášení ankety Ocenění pečujících osob Zlínského kraje – kategorie pěstoun pro rok 2024. Toto ocenění je určeno jednotlivcům, kteří se obětavě věnují péči o děti, co potřebují nový domov plný lásky a bezpečí,“ dodala náměstkyně Ančincová.

Ve Zlínském kraji je nyní na pět stovek pěstounských rodin. Noví zájemci o pěstounství najdou podrobné informace na www.zlinskykraj.cz/pestounstvi.

Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje