Ve Zlínském kraji startuje Burza filantropie, pomůže neziskovkám získat peníze od dárců
Ve Zlínském kraji startuje Burza filantropie, pomůže neziskovkám získat peníze od dárců
foto: Jiří Balát

Zlínský kraj – Jedinečný projekt Burzy filantropie, který pomáhá neziskovým organizacím získat finanční či materiální podporu pro jejich projekty od donátorů z řad firem a veřejné správy, se z Pardubického kraje nově rozšiřuje i do Zlínského kraje. Stane se tak na základě smlouvy, kterou ve středu na krajském úřadě podepsali statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, Jana Machová z Koalice nevládek Pardubicka a Marek Mikláš, ředitel Poradenského a krizového centra, které bude projekt ve Zlínském kraji zastřešovat.

„Jsem ráda, že tento záslužný projekt spouštíme nově i v našem kraji. Burza filantropie umožňuje osobní setkání dárců a zástupců neziskových organizací. Ti mají možnost v časovém limitu představit svůj nápad a získat potřebnou podporu pro projekt, na který by jen těžko sháněli peníze z obvyklých grantů a dotací,“ přiblížila statutární náměstkyně Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

„Unikátní počin z dílny Koalice nevládek Pardubicka a Pardubického kraje pomohl za 11 let už 445 prospěšným neziskovým projektům v celkové hodnotě téměř 16,4 milionu korun,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová, která je zároveň garantkou Burzy filantropie v Pardubickém kraji. Tento dobročinný fenomén původem z Pardubického kraje uspěl v minulosti v prestižní mezinárodní soutěži pro nejlepší sociální inovace SozialMarie.

Ve Zlínském kraji bude Burzu filantropie zastřešovat Poradenské a krizové centrum, p. o., které vzniklo 1. ledna roku 2023 sloučením dvou subjektů – Dětského centra Zlín a Centra poradenství pro rodinné a partnerské vztahy. To nabízí dostupnou pomoc a podporu osobám při zvládání obtížných životních situací, založené na otevřenosti a přijetí v bezpečném prostředí. „V roce 2023 uspořádáme Burzy filantropie ve Zlíně a Kroměříži, v roce 2024 navážeme v Uherském Hradišti a Vsetíně. Kromě neziskových organizací budou mít možnost podat svůj projekt i sociální podniky. Hlavním partnerem, který start projektu Burza filantropie podporuje, je Zlínský kraj,“ řekl Marek Mikláš, ředitel Poradenského a krizového centra.

KONTAKTY PRO ZLÍNSKÝ KRAJ: Mgr. Marek Mikláš, MBA garant Burzy filantropie pro Zlínský kraj marek.miklas@pkcentrum.cz +420 731 168 559

Mgr. Lenka Pekařová fundraiserka Burzy filantropie pro Zlínský kraj lenka.pekarova@pkcentrum.cz +420 777 591 045

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje