Světový týden kojení oslaví KNTB v centru Zlína
Světový týden kojení oslaví KNTB v centru Zlína
foto: Nemocnice T. Bati

Zlínský kraj – Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se v rámci Světového týdne kojení představí 3. - 8. října ve zlínském obchodním centru Zlaté jablko. Součástí akce bude výstava i odborné poradenství.

Světový týden kojení je celosvětovou kampaní, zaměřenou na osvětu. Zdravotníci z Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se letos ve spolupráci se zlínským Zlatým jablkem a dalšími partnery rozhodli představit veřejnosti práci oddělení přímo v centru Zlína. „Součástí akce bude výstava fotografií Sylvie Valouškové, která s námi pravidelně spolupracuje a zlínské neonatologii dlouhá léta pomáhá. Odpoledne pak každý den mohou zájemci konzultovat své problémy nebo dotazy s lékaři a sestrami našeho oddělení. K vidění bude reálný inkubátor, koutek pro děti nebo soutěž s cenami. Připravili jsme pestrý program pro všechny,“ uvedl primář Novorozeneckého oddělení KNTB MUDr. Jozef Macko, Ph.D. a dodal: „Je důležité podporovat kojení především prvních šest měsíců od narození dítěte, a poté do dvou let života i déle, samozřejmě společně se zaváděním doporučené stravy. Kojení je právem dítěte i matky, navíc snižuje riziko rakoviny prsu, vaječníků, usnadňuje návrat k původní váze matky. Mateřské mléko je spojeno také se snížením náchylnosti k různým infekcím a v neposlední řadě nezatěžuje rodinný rozpočet.“

Světový týden kojení se v OC Zlaté jablko ve Zlíně uskuteční 3. - 8. října v rámci provozní doby centra. K vidění bude výstava fotografií Sylvie Valouškové Momenty zrození, konzultace s odborníky z Krajské nemocnice T. Bati budou probíhat v čase 14:30 – 18 hodin.

Mgr. Dana Lipovská, tisková mluvčí KNTB