Senioři strávili v Luhačovicích příjemný den při hře pétanque
Senioři strávili v Luhačovicích příjemný den při hře pétanque
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Zahrát si, potkat se se svými vrstevníky a strávit příjemné chvíle v malebném lázeňském prostředí. To je smyslem turnaje v pétanque Senior Cup, který se každoročně koná v Luhačovicích. Jeho už 9. ročník pro seniory z celého kraje ve čtvrtek 18. května uspořádal Zlínský kraj ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Lázněmi Luhačovice.

„Mám velkou radost, že senioři chtějí trávit svůj čas aktivním způsobem. Senior Cup je důkazem, že je možné začít sportovat v každém věku. Těší mě, že se z luhačovického turnaje, kde vždy vládne báječná atmosféra, stala hezká tradice. Děkuji všem, kdo se podílejí na jeho přípravě a organizaci,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast, která přišla soutěžící osobně podpořit společně s hejtmanem Radimem Holišem, náměstkyní hejtmana Olgou Sehnalovou a radním Jiřím Jarošem.

Senior Cup je určen pro členy seniorských klubů a sdružení Zlínského kraje. Do turnaje se letos zapojilo více než 140 z nich, rozděleni byli do 36 týmů. Z vítězství se radovali Senioři Lipánci, na druhém místě skončil Klub důchodců Babice a třetí místo obsadil Klub seniorů Valašské Meziříčí. Nejstarší účastnici turnaje bylo 89 let, nejstaršímu účastníkovi o rok méně.

Pro všechny přítomné byl připraven fotokoutek, odkud si mohli odnést milou památku na účast v turnaji, a k dobré náladě přispělo také vystoupení kapely Náš pozdní sběr.

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje