Přesun očkovacího centra a odběrového místa na covid-19
Přesun očkovacího centra a odběrového místa na covid-19
foto: Nemocnice Uherské Hradiště

Zlínský kraj – S platností od 1. prosince dochází v Uherskohradišťské nemocnici k přestěhování očkovacího centra a odběrového místa na covid-19. Očkovací centrum zahájí provoz v přízemí interního pavilonu (centrální objekt II, budova D) v prostorách odborných ambulancí. Odběrové místo bude nově sídlit v ambulanci na infekčním oddělení (budova E).

„Momentálně očkujeme každý pátek v odpoledních hodinách. Pro všechny zájemce o očkování nadále platí povinnost rezervace termínu prostřednictvím portálu Centrálního rezervačního systému na adrese https://crs.uzis.cz/. Počet zájemců o vakcinaci se týdně pohybuje v řádu několika desítek příchozích,“ sdělila náměstkyně pro léčebně preventivní péči, primářka dětského oddělení a současně vedoucí očkovacího centra MUDr. Irena Baroňová. Více informací k vakcinaci naleznete webových stránkách Uherskohradišťské nemocnice www.nemuh.cz.

Provozní doba odběrového místa na antigenní a PCR testování je každý všední den v čase 12-14 hodin. Rezervace termínu probíhá prostřednictvím webových stránek Uherskohradišťské nemocnice ambulance.nemuh.cz/pacient/ nebo na telefonním čísle 724 631 022. Cena antigenního testu pro samoplátce činí 201 Kč, částka PCR testu pro samoplátce je stanovena na 853 Kč.

Certifikáty o výsledku antigenního testu jsou zdarma dostupné k vytištění na webové adrese ocko.uzis.cz, za poplatek 100 kč je možné si certifikát vyžádat přímo na odběrovém místě či v laboratoři klinické mikrobiologie a imunologie.

Certifikát o výsledku PCR testování bude vystaven spolu s výsledkovým listem a doručen e-mailem nebo je možné si jej vyzvednout osobně na oddělení klinické mikrobiologie a imunologie v Uherskohradišťské nemocnici.

Mgr. Lucie Sedláčková, tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice