Květen v Zoo Zlín
Květen v Zoo Zlín
foto: Archiv Zoo Zlín

Zlínský kraj – Květen je ve zlínské zoo nádherný, přijeďte se podívat! Areál rozzářily stovky kvetoucích rostlin a keřů, během víkendů nabízíme také komentované krmení.

Jaro se v zoologické zahradě představuje již v plné kráse. Celý areál září svěží zelení, rozkvetly proslulé fialové a růžové rododendrony a další jarní keře. Každý den můžete od 10.00 do 16.00 hod. obdivovat naši sloní rodinu v rozlehlém výběhu v Karibuni, v chovatelském zázemí zůstávají jen při nepříznivém počasí. V africké oblasti na vás čeká nová vyhlídka u expozice dželad, na ostrovní expozice u plameňáků růžových už dovádí skupina lemurů kata s letošními mláďaty. V Austrálii si nenechte ujít mláďata klokanů rudokrkých, 6 přírůstků při troše štěstí uvidíte u oblíbených kapybar. Amazonie zní křikem velkých papoušků ara, tlupa drobných opiček kotulů veverovitých předvádí akrobatické kousky v korunách stromů. A náš jaguáří pár Yuna a Akabo vám při krmení předvedou své plavecké schopnosti. Startujeme také komentované krmení zvířat, které v květnu bude probíhat během státních svátků a víkendů u vybraných expozic. Podrobné informace najdete zde.

Zavítat můžete i do zámku Lešná, prohlídky 11 historických sálů probíhají v pracovní dny (kromě pondělí) v 11.00 a 13.00 hod, během víkendů od 10.00 do 16.00 hod. Doporučujeme zakoupit zvýhodněnou společnou vstupenku do zoo a zámku.

Areál zoo je otevřen každý den od 8.30 do 18.00 hod., pokladny a vstupní turnikety pak do 17.30. Občerstvení nabídnou restaurace Tyrol, Limpopo, U Koaly, Neapolitáno, otevřena je také Pizzérie Kookaburra, Palačinky, Chocholatérie, Kefa Bar, stánky Ice´n´go a Kolo café. Hezké dárky zajistí zooshopy u hlavního a sezónního vstupu a v Zátoce rejnoků.

Kouzelný svět zvířat a kvetoucí přírody zlínské zoo čeká na Vaši návštěvu. Těšíme se na Vás!

ZOO Zlín