Hasiči si cvičně vyběhli Baťův mrakodrap, sídlo Zlínského kraje
Hasiči si cvičně vyběhli Baťův mrakodrap, sídlo Zlínského kraje
foto: Jiří Balát

Zlínský kraj - Profesionální hasiči mají fyzické aktivity v popisu práce. Na soutěž TFA si troufnou jen ti nejtvrdší z nich. Šest členů Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje si ve středu 16. června cvičně vyběhlo 16 pater Baťova mrakodrapu.
   „Téměř 400 schodů mrakodrapu jsme vyběhli a seběhli několikrát, ani jsem to nepočítal. Češi jsou v soutěži TFA dlouhodobě mezi špičkou. Když někam jedeme na soutěž, vždy přivezeme medaili. Ani teď, když se soutěže kvůli covidu ruší a přesouvají, nemůžeme polevit v tréninku. Proto taky dneska s kolegy trénujeme výběh na nejvyšší budovu v kraji,“ řekl Jan Haderka, profesionální hasič u Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a člen české národní reprezentace TFA.
   Toughest Firefighter Alive je silový víceboj, který simuluje práci hasičů v plné výstroji. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic, přilby a dýchacího přístroje. „Je to tvrdý sport, do kterého se mladí teď moc nehrnou. Za nové členy týmu bychom byli rádi,“ doplnil Jan Haderka.
   Více informací o Hasičském záchranném sboru Zlínského kraje najdete na https://www.hzscr.cz/hzs-zlinskeho-kraje.aspx
   Téměř 400 schodů při tréninku opakovaně zdolali Jan Haderka, Josef Vlk, Petr Sladký, Martin Hruška, Martin Januš a Josef Frýdl (na fotkách).
Adéla Čuříková, Krajský úřad Zlínského kraje