Adventní trhy odstartují ve Zlíně 26. listopadu. Vánoční strom se rozsvítí o den později
Adventní trhy odstartují ve Zlíně 26. listopadu. Vánoční strom se rozsvítí o den později
foto: Město Zlín

Zlínský kraj – Vůně svařeného vína a tradičních vánočních pochutin zaplní zlínské náměstí Míru poprvé v sobotu 26. listopadu. Návštěvníci adventních trhů se mohou těšit také na vystoupení známých zpěváků, hudebních kapel, folklorních souborů či cimbálových muzik.
„Program zahájí formace špičkových zlínských hudebníků F-Dur Jazzband. První adventní neděli společně rozsvítíme vánoční strom. Po rozsvícení vystoupí zpěvák Jaroslav Uhlíř s kapelou,“ zve na oblíbenou akci primátor města Jiří Korec.

Během dalších adventních nedělí vystoupí na hlavním pódiu česká rocková skupina Support Lesbiens, zpěvák Thom Artway s kapelou a zpěvačka Kateřina Marie Tichá + Bandjeez. V dalších dnech budou připraveny koncerty dalších kapel a zpěváků, jako je například Podjezd, Šufunky Gang, Tokyo, Lucie Redlová, Funny Fellows, Poutníci, Klagenfurt a mnoho dalších.

„Každý adventní pátek bude patřit revivalu populární kapely či zpěváka – Schelinger revival z Valašska, Joe Cocker forever revival a Karel Gott revival Morava,“ přiblížil další program tiskový mluvčí Zlína Tomáš Melzer a dodal, že kromě bohatého kulturního programu nebude chybět ani ten doprovodný. Pro děti budou připraveny vánoční tvořivé dílničky, dětské kinečko s pohádkami či vystoupení dětských folklorních souborů.

Od soboty 3. prosince přibydou na náměstí stánky s řemeslnými výrobky a vánočním sortimentem.

„Adventní trhy potrvají do pátku 23. prosince. Program Adventního Zlína bude pokračovat od 26. prosince do 1. ledna 2023. Na náměstí Míru zůstane opět několik stánků s občerstvením a vánoční stodola s živou hudbou,“ doplnila vedoucí oddělení cestovního ruchu Eva Manišová.

V neděli 1. ledna 2023 bude na náměstí T. G. Masaryka připraven tradiční novoroční ohňostroj, po kterém bude následovat na náměstí Míru novoroční afterparty. Procházku vánočním Zlínem i letos zpříjemní vánočně vyzdobený park Komenského a sad Svobody.

Kateřina Nosková