Za čtyři roky bezmála 600 vykastrovaných koček
Za čtyři roky bezmála 600 vykastrovaných koček
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Úspěšný program pro majitele kocourů a koček s cílem zabránit nekontrolovanému množení těchto čtyřnohých mazlíčků běží od roku 2019 ve Valašském Meziříčí. Občané mohou využít příspěvek radnice ve výši 400 Kč na jejich odbornou veterinární sterilizaci.

„V loňském roce jsme za tímto účelem vyplatili 62 tisíc korun celkem 127 žadatelům, kteří nechali vykastrovat 155 koček. V souhrnu od května 2019 se už bavíme o celkem 587 kočkách a kocourech, jejichž odbornou veterinární sterilizaci jsme podpořili částkou bezmála 235 tisíc,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann. Úspěšný program pokračuje i letos a nadále je otevřen všem občanům města Valašské Meziříčí a jeho místních částí. „Takto nastavený systém brání nekontrolovanému množení koček a má pozitivní vliv na pokles jejich počtu v ulicích také s přesahem do dalších let. Zároveň se jedná o velice šetrné řešení prováděné odborníky,“ doplnil místostarosta Nachtmann. V závěru loňského roku navíc valašskomeziříčská radnice nakoupila 50 kg granulí, které věnovala spolku Dobré ruce, jenž za dohodnutou úplatu přijímá do péče kočky odchycené v ulicích města.

Příspěvek 400 Kč vyplácí radnice občanům na základě předložení dokladu o odborně provedené kastraci. Žadatelé jej musí osobně doručit na Odbor komunálních služeb Městského úřadu Valašské Meziříčí, Zašovská 784, kde vypíší formulář – Žádost o poskytnutí finančního daru. Uvedený příspěvek je možné poskytnout pouze v kalendářním roce, kdy byla dle dokladu kastrace provedena. Aktuálně je výplatním dnem středa od 14.00 do 16.30 hodin (na telefonu 571 674 504 je případně možné domluvit jiný termín).

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí