Zpěvačka Horká se schválně nakazila covidem a zemřela. Její syn proklíná antivaxery
Zpěvačka Horká se schválně nakazila covidem a zemřela. Její syn proklíná antivaxery
Hana Horká dole zcela vlevo. foto: web Asonance

ČR – Hana Horká, zpěvačka folkové kapely Asonance, v neděli 16. ledna ve věku 57 let nečekaně zemřela. Uvěřila některým známým osobnostem veřejně odmítajícím vakcinaci a záměrně se nakazila covidem, aby získala přirozenou imunitu a nemusela jít na očkování.

Ještě dva dny před smrtí se zdálo, že nemoc zdárně překonala. „Ano, jsem prodělanec. A přežila jsem i zbloudilou deltu,“ naznačila Horká na Facebooku, že nemoc není tak hrozná, jak ji někteří líčí. Ale covid je zrádný a ještě ne dostatečně prozkoumaný. „Už jí nic moc nebylo, vyrazila normálně na procházku, ráno se převlíkla. Jenom řekla tátovi, že ji bolí záda, tak jsme je namazali a šla si na chvíli lehnout. Podle všeho se udusila během deseti minut. Mělo to takhle rychlý spád,“ sdělil její syn Jan Rek, kytarista ve skupině Jelen.

„ Je strašně smutné vidět, jak i veselí a pozitivně naladění lidé dokážou podlehnout totálním blábolům, sestavit si vlastní verzi vědy, kde se na nebezpečné nemoci neumírá,“ napsal na Facebooku hudebník Miroslav Hlavička, známý jako Scalex.

Syn Jan ze smrti matky obvinil mediálně známé odmítače očkování a vůbec je nešetřil. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám vámi, jste absolutní odpad a od teď na vás mám brutální pifku,“ uvedl zpěvaččin syn na sociálních sítích. Do odpadu zahrnul nejen laiky typu Daniela Landy, ale i např. genetičku Soňu Pekovou či stomatologa Romana Šmuclera.

ECHO Valašska