„Zakomplexovaní, neschopní, zasraní liliputi!“ říkají o Putinovi a Medvěděvovi ruští oligarchové
„Zakomplexovaní, neschopní, zasraní liliputi!“ říkají o Putinovi a Medvěděvovi ruští oligarchové

Rusko – Mnozí elitní ruští podnikatelé už mají Putina a jeho kremelských nohsledů dost. Na veřejnost unikl odposlech telefonního hovoru ruského hudebního producenta Josifa Prigožina (jmenovec vůdce Vagnerovců) a podnikatele Farchada Achmedova.

Ruské vedení vůbec nešetří, říkají, že „podělali celou zemi“ a označují je za chudáky hrající si na krále. „Prezident se za to bude zodpovídat. Za všechno. Podělal nás, naše děti, jejich budoucnost, jejich osud. Ku*va, co bude dál?“ říká bývalý politik Achmedov.

„Spojili síly. Igor Sečin (šéf ropného gigantu Rosněfť), Sergej Lavrov (ministr zahraničí) a Viktor Zolotov (velitel národní gardy) ze všeho viní Sergeje Šojgua (ministr obrany). Nazývají ho sráčem. Za jeho zády, pochopitelně,“ odpovídá Prigožin a pokračuje: „Putin pohřbil ruský národ. Jsou to všichni kriminálníci. Nezbývají nám žádné možnosti. I když (Putin) vypadne, tak tenhle národ nemá žádnou budoucnost. Vy*ebal s námi. Pro něj a jeho okolí jsou lidé jen odpad.“

Achmedov na nahrávce mluví o Putinovi jako o Satanovi a nadává i na jeho oddanou loutku – náměstka ruské bezpečnostní rady Dmitrije Medvěděva. „Zakomplexovaní, neschopní, zasraní liliputi!“ naráží na zakrslý vzrůst obou ruských pohlavárů oligarcha a pokračuje: „ My ani bojovat neumíme, protože nemáme žádnou zku*venou armádu. Oni ji nedokážou zajistit, protože je všechno rozkradený. Fašismus a vojenská diktatura, tak to skončí, uvidíš,“ říká Achmedov Prigožinovi.

Oba podnikatelé vyvrací Kremelské báchorky o tom, že Rusko je ve válce se Západem a rovněž si stěžují na uvalené sankce. „Píšou, že jsem blízký přítel Putina. Ani ho*no. Naposledy jsem ho viděl v roce 2008,“ rozčiluje se Achmedov a predikuje další události: „Putin se vrátit nemůže, ale nemůže ani kupředu. Dojde k vnitřním bojům. Ti lidé jsou jako švábi, co se perou mezi sebou. Vytvoří skupiny, pak půjdou po krku jeden druhému. Vzájemně se potopí. Vědí, že tohle je konec.“

Byť Prigožin nyní tvrdí, že audionahrávka je falešná a byl na ní pozměněn jeho hlas, později připustil, že některé věty skutečně pronesl. Investigativní server Važnyje Istorii s odkazem na svůj zdroj z FSB podle Ukrajinské pravdy zjistil, že nahrávka Prigožina s Achmedovem je skutečná.

Oba podnikatelé jsou teď v Rusku ve smrtelném nebezpečí a právem se obávají o svou bezpečnost. Osoby nepohodlné Putinovu režimu velice často „nešťastnou náhodou“ vypadávají z okna.

ev