Šok proruského Orbána: Moskva zařadila Maďarsko na seznam nepřátelských zemí
Šok proruského Orbána: Moskva zařadila Maďarsko na seznam nepřátelských zemí
Orbán se bude muset hodně snažit, aby získal zpátky Putinovu důvěru... foto: newsweek.com

Rusko, Maďarsko – Rusko učinilo nečekaný krok –připsalo Maďarsko na seznam nepřátelských zemí. Vyplynulo to z vyjádření ruského ovelvyslance v Budapešti Jevgenije Stanislavova pro agenturu RIA Novosti.

A to se Viktor Orbán, kremelský přisluhovač a Putinův obdivovatel, tolik snažil. Hájil Moskvu vlastním tělem, prováděl vzorný anální alpinismus a neposlal Ukrajině ani vzduchovku, aby „neeskaloval konflikt“. Protože maďarský vůdce, stejně jako všichni ostatní rusošvábové, chce mír, i kdyby měli ruští skřeti vyvraždit polovinu Ukrajiny.

Jenže Maďarsko je v EU a jako takové muselo souhlasit se sankčními balíčky, což musí jinak proruského Orbána velice trápit. „Faktem zůstává, že Maďarsko podepsalo všechny protiruské sankční balíčky Bruselu a je nuceno je striktně dodržovat. Proto je klasifikováno jako země nepřátelská vůči Rusku, proti které lze uplatnit naše odvetná opatření,“ řekl Stanislavov.

Na druhou stranu ale snaživé proruské Maďarsko zcela nezatratil, když prohlásil, že „...Budapešť prokazuje pragmatický postoj, kterého se nehodlá vzdát ani pod tlakem svých spojenců v EU a NATO“.

„V poslední době tím začal stále více trpět normální život ruské ambasády. Zůstáváme však optimisty a i na tomto pozadí nadále usilujeme o konstruktivní interakci s Maďarskem a udržujeme kanály dialogu otevřené, abychom zachovali zavazadla pozitivního vývoje nashromážděného za poslední roky,“ dal Orbánovi ještě šanci bolševický emisar Stanislavov.

Seznam nepřátelských zemí vydala Říše zla v dubnu 2021 jako „odvetu“ za připojení se k protiruským sankcím. Zajímavostí je, že jako první země se na seznam dostaly USA a Česká republika (když ruští teroristé vyhodili do povětří muniční sklad ve Vrběticích). Nachází se na něm všechny země EU, USA, Kanada, Velká Británie, Ukrajina, Černá Hora, Švýcarsko, Albánie, Andorra, Island, Lichtenštejnsko, Monako, Norsko, San Marino, Severní Makedonie, Japonsko, Jižní Korea, Austrálie, Mikronésie, Nový Zéland, Singapur či některé státy v Karibiku. Kremelští zločinci na seznam zařadili dokonce i Tchaj-wan, který Rusy milovaná Čína považuje za své území.

evak