Putina bude muset odstranit puč, myslí si Michael Kocáb
Putina bude muset odstranit puč, myslí si Michael Kocáb
Putin alias Putler. Ve zvěrstvech na civilním obyvatelstvu už Putin Hitlera překonává.

ČR – Ačkoliv to nikdo z politiků nechce říci nahlas, nejlepším řešením současné války na Ukrajině by bylo odstranění prezidenta V. Putina vnitřním pučem. Myslí si to např. i hudebník a bývalý politik Michael Kocáb, který měl v 90. letech hlavní podíl na odsunu sovětských vojsk z Československa.

Úplně ideální by bylo, kdyby se Rusové zbavili Putina sami. „Já čekám na to, že se probudíme a dozvíme se, že Putin dostal infarkt. Že ho tam někdo zlikviduje a oficiální stanovisko bude, že dostal infarkt. To je prostě krvavá moc. Ta neumí pracovat s ničím lépe než s břitvou,“ řekl ČTK Kocáb, který Putina považuje za zločince a šílence.

Odhadnout, kdy válka na Ukrajině skončí, si muzikant netroufá a nevěří, že by Putin ustoupil. „Nevím, jestli to bude v dohledné době. Všichni si to přejeme, aby to bylo zítra, dnes, za hodinu, za minutu," uvedl Kocáb a vyzdvihl statečnost ukrajinského národa, který se podle něj posunuje mezi nejstatečnější země planety.

Putinova agrese se dá přirovnat k té Hitlerově, o čemž dnes už snad pochybují jen prokremelští přisluhovači. „Každopádně se úplně zbláznil v kratším časovém okamžiku. Hitlerovi to trvalo déle. Putin ze dne na den zaútočil na zemi, která je velká jako Francie, která nic neprovedla, nikdo ji do NATO ani do EU nebral, nikoho neohrožovala. Úplně bezdůvodně," řekl Kocáb.

Není pochyb o tom, že hlavní podíl na dnešním stavu věcí nesou sami obyčejní Rusové podporující svého diktátora. Přesněji řečeno, jde o tu většinu Rusů, kteří pravdu o skutečné situaci na Ukrajině ani slyšet nechtějí a zaslepeně svého vůdce následují, čímž se podílejí na jeho zločinech. „Já bych vzkázal ruským lidem, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. Oni nesou spoluodpovědnost za to, co se děje. Oni ho volili. Volili ho opakovaně i v situaci, když on už jiné války tohoto typu podnikl, oni věděli, že je agresor. Proto je na nich, aby si to teď vypořádali," dodal hudebník.

evak